Projekt ten skierowany był do młodzieży uczęszczającej do Ośrodka Kuratorskiego nr 3 w Poznaniu. Jego nadrzędnym celem było promowanie aktywnych form spędzania czasu wolnego, jako alternatywy dla zachowań negatywnych, takich jak zażywanie substancji psychoaktywnych, a także profilaktyka antyalkoholowa i antynarkotykowa.
W trakcie trwania projektu podopieczni Ośrodka oraz Fundacji mieli możliwość skorzystania z wielu atrakcji. W okresie od czerwca do września 2015 roku organizowane były wyjścia rekreacyjno-integracyjne. W trakcie trwania półkolonii prowadzone były warsztaty profilaktyczne, pogadanki dotyczące konsekwencji prawnych związanych z alkoholizacją dzieci i młodzieży, warsztaty sportowe i profilaktyczne, promujące zdrowy styl życia. Ponadto zorganizowane zostały również warsztaty socjoterapeutyczne i warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Był to intensywny czas, gdyż oprócz prowadzonych zajęć profilaktycznych i warsztatów, młodzież w ramach wyrównywania szans, miała możliwość skorzystania z wyjść do kina, na kręgle, na pływalnię, do „Fantazy Parku”.
Zdecydowanie najatrakcyjniejszym elementem projektu okazał się jednak czerwcowy wyjazd do Wałcza. Podopieczni Fundacji i Ośrodka mieli możliwość spędzenia kilku dni w Centralnym Ośrodku Sportu w Wałczu. Młodzież miała okazję zwiedzić zabytki Wałcza, popłynąć motorówką, a także spędzić czas wolny na łonie natury i wspólne wieczory przy ognisku. W trakcie wyjazdu również prowadzone były działania profilaktyczne, warsztatowe, a także sportowe.
Projekt realizowany był w ramach zadania publicznego pod nazwą: Przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym. Projekt został sfinansowany przez Miasto Poznań – Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Poznania.