Misją inicjatywy był pozytywny wpływ na rozwój dzieci i młodzieży oraz społeczności lokalnej, w której żyjemy. Stworzenie punktu spotkań, które będzie miejscem przytulnym, spokojnym, gdzie każdy będzie mógł odnaleźć pewność siebie oraz przekonanie o własnej wartości pod okiem specjalistów.
Centralną wartością dla nas jest rozwój, który postrzegamy w trzech uzupełniających się płaszczyznach:
- Harmonijny rozwój psychospołeczny dziecka od początku życia do dorosłości.
- Świadomy samorozwój w kierunku samorealizacji i podwyższenia jakości własnego życia.
- Rozwój świadomości społecznej w oparciu o takie wartości jak współodpowiedzialność, wzajemny szacunek wobec grupy i innych osób, wolność oraz godność.
W punkt! to przedsięwzięcie kształtujące społeczno-lokalną postawę. Zaangażowanie dzieci i młodzieży w tworzenie miejsca do rozwijania swoich zdolności oraz rozpoznawania swoich mocnych stron i talentów.
W ramach projektu udało się pozyskać wyposażenie, z którego korzystać mogą podopieczni Ośrodka Kuratorskiego nr 3 w Poznaniu:
- Zestaw do warsztatów mydlanych,
- Artykuły plastyczne, papiernicze,
- Książki, scenariusze do prowadzenia zajęć z młodzieżą,
- Tablicę magnetyczną – białą i akcesoria do niej,
- Projektor i ekran,
- Boombox CD/USB,
- Atlas do ćwiczeń,
- Stepper do ćwiczeń,
- Stół do Pin-Ponga,
- Meble (regały, kanapa, stół),
- Drobne artykuły wyposażenia wnętrz (lampy, organizery, wieszaki, poduszki, narzuty, dekoracje, itp.),
- Elementy wyposażenia kuchni (sztućce, formy do pieczenia, szkło, kosz),
- Blender kuchenny,
- Maszynę do szycia oraz tkaniny do warsztatów,
- Żelazko parowe,
- Apteczkę szkolną.
Zakupiony sprzęt pozwala na realizację wszechstronnych i rozbudowanych warsztatów z różnych dziedzin, m. in warsztaty plastyczne i krawieckie, warsztaty socjoterapeutyczne, warsztaty kulinarne, zajęcia sportowe, zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej, zajęcia teatralne, projekcję filmów i wiele innych! W trakcie trwania projektu to młodzież organizowała swoją przestrzeń, tworzyła stanowiska do kreatywnego spędzania czasu wolnego!
Środki na realizację projektu zostały pozyskane w ramach konkursu organizowanego przez SGB-Bank S.A. z siedzibą w Poznaniu, pod hasłem „Spółdzielnia Pomysłów”.